Jak możemy być tego tacy pewni?
Tomek14.12.2020

Polecane: Eko sklep internetowy

Na razie w porządku. Ale to nie wszystko.

Przede wszystkim warto pamiętać, że pomimo całego szumu technologia kryjąca się za Bitcoinem jest dość prosta. Działa dzięki temu, że nie musimy podejmować decyzji, które przesądzają o losach gospodarki.

Bitcoin rozwiązuje większość problemów tradycyjnych systemów płatności. Nie musimy płacić bankom ani rządom za prawo do wypłaty środków.

W przypadku wypłaty nie powierzamy pieniędzy osobom trzecim, więc nikt nie ma na nie wpływu i nie może nimi manipulować ani decydować o ich statusie.

Bitcoina nie można sfałszować ani przedrukować.

W przypadku oszustwa nie powierzamy pieniędzy osobom trzecim, więc nikt nie ma na nie wpływu i nie może nimi manipulować ani decydować o ich statusie.

Nieuczciwe lub przypadkowe wycofanie płatności BTC? Łatwy. Wystarczy ślad komputera użytkownika.

Śledzenie transakcji BTC

Na pozór sieć BTC wygląda zupełnie inaczej niż inne systemy cyfrowe. Jednak pod powierzchnią wszystko wygląda tak samo.

Sieć BTC jest siecią p2p, więc opiera się na peerach - czyli komputerach z tradycyjnym klientem bitcoin. Te komputery łączą się z innymi węzłami sieci za pomocą specjalnego kabla.

Sieć BTC jest siecią rozproszoną, więc jeden węzeł może być własnością wielu różnych użytkowników. To sprawia, że ​​właścicielowi portfela bardzo trudno jest usunąć go z łańcucha blokowego.

Sieć BTC jest siecią samoregulującą, więc nie ma centralnego punktu awarii. Jeśli jeden z węzłów sieci ulegnie awarii, wszystkie pozostałe również będą musiały się dostosować. Oznacza to, że blockchain nie zostanie uszkodzony, a salda wszystkich pozostaną takie same.

Blockchain BTC jest o rząd wielkości mniejszy niż blockchain bitcoin. Różnica polega na tym, że w przypadku blockchaina nie musimy polegać na żadnym podmiocie. Blockchain jest utrzymywany przez społeczność użytkowników, którzy są zaangażowani w te same cele.

Blockchain BTC to wspólny rejestr tego, kto, kiedy i gdzie znajdują się nasze fundusze. To rekord, którego nikt nie zmieni.

Blockchain bitcoin to zapis tego, kto i ile bitcoinów posiadamy. Jest to zapis, który nie zostanie zmieniony przez żaden organ prawny.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Bitcoin jest oparty na matematyce i kryptografii. Jego kod zapobiega sztucznemu drukowaniu, blokowaniu lub fałszowaniu kryptowalut.

Czy Bitcoin jest identyfikowalny?

czy Bitcoin jest identyfikowalny? Blockchain - księga transakcji Bitcoin

czy Bitcoin jest identyfikowalny?

Sieć Bitcoin jest skonstruowana w taki sposób, że nie można po prostu pobrać i wyodrębnić wszystkich transakcji dokonanych w sieci. Każdy blok przechowuje transakcje użytkownika i rejestruje numer wersji każdego. Istnieje więc 99% szans, że transakcje, które posiadamy, nie zostaną zablokowane ani sfałszowane.

Skąd wiemy, że transakcja została znaleziona?

Sieć Bitcoin jest zbudowana w taki sposób, że wszystkie możliwe błędy w obliczeniach nagłówka bloku są ignorowane. Zapobiega to podwójnym wydatkom, a także zapewnia, że ​​otrzymana transakcja jest ostatnią w łańcuchu.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Sieć Bitcoin jest skonstruowana w taki sposób, że nie można po prostu pobrać i wyodrębnić wszystkich transakcji dokonanych w sieci.

Co się stanie, jeśli transakcja, której jeszcze nie otrzymaliśmy, zostanie znaleziona?

Jeśli transakcja, której jeszcze nie otrzymaliśmy, została znaleziona, nie możemy być w 100% pewni, że nie została sfałszowana. Sfałszowana transakcja oznacza, że ​​haker uzyskał dostęp do naszego klucza prywatnego, włamując się do naszego portfela lub komputera. To zła rzecz, jeśli to możliwe, ponieważ haker uzyskuje wtedy dostęp do wszystkich naszych kluczy prywatnych. Nie można też mieć stuprocentowej pewności, że dany adres nie był źródłem transakcji. Jeśli haker uzyska dostęp do Twojego portfela i otrzyma Twój klucz prywatny, może uniemożliwić Ci wypłacenie określonej kwoty lub wydanie określonej kwoty.

Jak powstrzymać hakerów przed uzyskaniem dostępu do naszego portfela bitcoin?

Bezpieczeństwo naszych zasobów cyfrowych jest jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą nam na myśl, gdy słyszymy o kradzieży kryptowalut. Pozostaje pytanie, skąd wiemy, że nasze bitcoiny nie są kradzione?

Bitcoin daje odpowiedź na to pytanie. Odpowiedź brzmi: kryptografia.

W jaki sposób Bitcoin zabezpiecza nasze klucze prywatne?

Protokół Bitcoin zapewnia, że ​​Twoje klucze prywatne nie zostaną skradzione. Gdy ktoś uzyskuje Twój klucz prywatny, nie może nic zrobić, używając specjalnego podpisu cyfrowego. Problem z tego typu atakami polega na tym, że osoba atakująca zna klucz prywatny z wymiany kluczy prywatnych

Polecane: Tanie pozycjonowanie

Tagi: wirtualne waluty